Ürün Grupları

Jabra Evolve 40 Mono Headset

Ürün Kodu : 1411
Marka : Jabra
Ürün Özellikleri
Jabra Evolve 40 MS Mono
The Jabra Evolve 40 MS Mono headset is certified by Microsoft and designed for Skype for Business. The headset includes the Jabra Evolve Link controller with a built-in USB adapter. A 3.5mm connecter on the headset can be plugged into mobile devices like tablets and cell phones. Plug the headset into the adapter, and then plug the adapter into a PC or computer.

Use the Jabra Evolve 40 MS Mono headset with high quality voice and music. Wideband audio, digital signal processing and noise cancellation enhances call quality and media. On the Link controller are inline buttons for adjust volume levels, call answer and end, and mute. The headset has a busy light indicator that can be turned on or off through the controller.

Jabra Evolve 40 MS Mono Headset Quick Specs:
Connectors: 3.5mm on headset, USB on controller
Controller Buttons: volume, answer/end, mute, busy light
Wearable Style: over the head
Speakers: mono/single
Voice Quality: wideband, hifi
Enhancements: DSP
Microphone: boom arm
Sensitivity: standard (E-STD)
Mute Function: yes
Noise Cancellation: yes
Jabra Evolve 40 Skype for Business Headset Package Contents:
Jabra Evolve 40 MS Mono headset
Jabra Evolve Link/Controller
Soft pouch
Çağrı Merkezi altyapında kullanılan tüm teknoloji ürünlerinin yanı sıra telekominikasyon ve aktif network cihazları ile ilgili tüm blog yazılarımıza buradan ulaşın.
  • Bulut tabanlı internet platformu üzerinden hizmet veren ve şirkette herhangi bir telefon santrali bulundurmaya ihtiyaç duyulmayan yeni nesil telefon sistemine literatürde bulut santral adı verilmektedir.
  • Gelişen teknoloji, iletişim tekniklerinin arttırılması için çok önemli bir fırsattır. Bu yüzden de sürekli olarak günümüzde kullanılan teknolojik araçlar, farklı platformlar üzerinden hizmet vermeye devam etmektedir.
  • Şirketlerin başarılı olmasının arkasında, teknolojiden faydalanma oranları da önemli bir yer tutmaktadır. Bu yüzden de kurumsallık adı altında, birçok yeniliğin şirket sistemine doğru bir şekilde entegre edilmesi gerekir.