Ürün Grupları

Jabra PRO 930 MS Wireless DECT Headset

Ürün Kodu : 1407
Marka : Jabra
Ürün Özellikleri
Jabra PRO 930 MS
The Jabra PRO 930 MS headset is optimized for Skype for Business. Plug the charging base into the USB port on your Windows PC. The headset communicates wirelessly with the base through DECT technology. Digital Signal Processing enhances voice, music and audio through the headset’s single earpiece. Noise cancellation lets the headset block background sounds from distracting callers.

Wear the Jabra PRO 930 MS headset in either a headband or earhook style. The mute function lets the agent or user quickly turn off the microphone. The monaural design means that the wearer can communicate with coworkers without removing the headset. The headset’s battery life includes approximately eight hours of talk time to support use throughout the entire shift.

Jabra PRO 930 Wireless Headset Quick Specs:
Base Connectivity: USB; DECT to headset
Headset Connectivity: wireless/DECT 1.9
Wireless Range: up to 325 feet
Talk Time: up to 8 hours
EHS Support: yes
Wearable Style: 2-in-1
headband, earhook
Speakers: mono/single
Voice Quality: narrowband, wideband
Enhancements: DSP
Microphone: fixed boom arm
Mute Function: yes
Noise Cancellation: yes
Jabra Headset 930-65-503-105 Package Contents:
Jabra PRO 930 headset
Charging base
Quick start guide
Çağrı Merkezi altyapında kullanılan tüm teknoloji ürünlerinin yanı sıra telekominikasyon ve aktif network cihazları ile ilgili tüm blog yazılarımıza buradan ulaşın.
  • Genesys PureConnect
  • Bulut tabanlı internet platformu üzerinden hizmet veren ve şirkette herhangi bir telefon santrali bulundurmaya ihtiyaç duyulmayan yeni nesil telefon sistemine literatürde bulut santral adı verilmektedir.
  • Gelişen teknoloji, iletişim tekniklerinin arttırılması için çok önemli bir fırsattır. Bu yüzden de sürekli olarak günümüzde kullanılan teknolojik araçlar, farklı platformlar üzerinden hizmet vermeye devam etmektedir.