Ürün Grupları

Plantronics Savi W720-M Over-the-Head Wireless Headset

Ürün Kodu : 1416
Marka : Plantronics
Ürün Özellikleri
Plantronics Savi W720-M
The Plantronics Savi W720-M headset features an over-the-head design and two padded speakers. This lightweight headset fits securely on your head, offering optimal comfort and noise cancellation. Built-in Skype for Business optimization leverages the Savi W720-M with your UC environment.

The base for the Plantronics Savi W720-M connects to the wireless headset via DECT, and also includes Bluetooth for auxiliary connections. Allow the base to automatically connect to the DECT headset, or your own cell phone or other mobile device.

Plantronics Savi W720-M Wireless Headset Quick Specs:
Connectivity Type: DECT, Bluetooth
DECT Range: up to 350ft
Wearable Style: over-the-head/headband
Talk Time: up to 9 hours
Speakers: dual; stereo/binaural
Frequency Response: up to 6,800Hz
Microphone: boom mic
Noise Cancellation: yes
Optimization: Skype for Business
Plantronics Savi W720-M Over-the-Head Headset Package Contents:
Plantronics W720-M base
Over-the-head binaural headset
USB cable
Telephone interface cable
Power supply
Çağrı Merkezi altyapında kullanılan tüm teknoloji ürünlerinin yanı sıra telekominikasyon ve aktif network cihazları ile ilgili tüm blog yazılarımıza buradan ulaşın.
  • Bulut tabanlı internet platformu üzerinden hizmet veren ve şirkette herhangi bir telefon santrali bulundurmaya ihtiyaç duyulmayan yeni nesil telefon sistemine literatürde bulut santral adı verilmektedir.
  • Gelişen teknoloji, iletişim tekniklerinin arttırılması için çok önemli bir fırsattır. Bu yüzden de sürekli olarak günümüzde kullanılan teknolojik araçlar, farklı platformlar üzerinden hizmet vermeye devam etmektedir.
  • Şirketlerin başarılı olmasının arkasında, teknolojiden faydalanma oranları da önemli bir yer tutmaktadır. Bu yüzden de kurumsallık adı altında, birçok yeniliğin şirket sistemine doğru bir şekilde entegre edilmesi gerekir.