Ürün Grupları

Plantronics Savi W730-M Over-the-Ear Wireless Headset

Ürün Kodu : 1418
Marka : Plantronics
Ürün Özellikleri
Plantronics Savi W730-M
The Plantronics Savi W730-M headset is designed for Skype for Business and UC environments. DECT offers secure wireless transmissions between the base and headset. The base also includes Bluetooth for connecting to Bluetooth-enabled mobile devices like smartphones, tablets and more.

An over-the-ear form factor and monaural speaker allow the Savi W730-M to rest comfortably on the user's ear. The microphone includes noise cancellation for reducing background interference.

Plantronics Savi W730-M Wireless Headset Quick Specs:
Connectivity Type: DECT, Bluetooth
DECT Range: up to 350ft
Wearable Style: over-the-ear
Talk Time: up to 6 hours
Speakers: single; mono/monaural
Frequency Response: up to 6,800Hz
Microphone: boom mic
Noise Cancellation: yes
Optimization: Skype for Business
Plantronics Savi W730-M Over-the-Ear Skype Headset Package Contents:
Plantronics W730-M base
Over-the-ear monaural headset
Telephone interface cable
Power supply
Çağrı Merkezi altyapında kullanılan tüm teknoloji ürünlerinin yanı sıra telekominikasyon ve aktif network cihazları ile ilgili tüm blog yazılarımıza buradan ulaşın.
  • Bulut tabanlı internet platformu üzerinden hizmet veren ve şirkette herhangi bir telefon santrali bulundurmaya ihtiyaç duyulmayan yeni nesil telefon sistemine literatürde bulut santral adı verilmektedir.
  • Gelişen teknoloji, iletişim tekniklerinin arttırılması için çok önemli bir fırsattır. Bu yüzden de sürekli olarak günümüzde kullanılan teknolojik araçlar, farklı platformlar üzerinden hizmet vermeye devam etmektedir.
  • Şirketlerin başarılı olmasının arkasında, teknolojiden faydalanma oranları da önemli bir yer tutmaktadır. Bu yüzden de kurumsallık adı altında, birçok yeniliğin şirket sistemine doğru bir şekilde entegre edilmesi gerekir.