Ürün Grupları

UC2000-VG GSM/CDMA/WCDMA VoIP Gateway

Ürün Kodu : 1154
Marka : Dinstar
Ürün Özellikleri
Introduction:Dinstar UC2000-VG series GSM/CDMA/WCDMA VoIP Gateway is a multi-functional gateway which helps to effectively implement calls between 2G/3G mobile network and VoIP network. With new designed pop-up SIM card slot, users are able to change SIM card easily without dismantling equipment. Moreover, with the opened API, the users could build their own application software to send SMS/USSD messages or bulk SMS messages, or push their text messages from email, HTTP etc. It has great performance in software features also in new hardware structure design. The gateway provide low cost, easy and flexible IP telephony solution to enterprise, SMEs and business office etc.
Teknik Özellikler
32 GSM/CDMA/WCDMA Channels
Support to different mobile networks:
GSM: 850/900/1800/1900MHz;
CDMA: 800MHz; WCDMA: 850/900/1900/2100MHz
HTTP API for SMS Application Integration
SMS to Email and Email to SMS
Flexible Dial Rules and Manipulation Rules
Çağrı Merkezi altyapında kullanılan tüm teknoloji ürünlerinin yanı sıra telekominikasyon ve aktif network cihazları ile ilgili tüm blog yazılarımıza buradan ulaşın.
  • Bulut tabanlı internet platformu üzerinden hizmet veren ve şirkette herhangi bir telefon santrali bulundurmaya ihtiyaç duyulmayan yeni nesil telefon sistemine literatürde bulut santral adı verilmektedir.
  • Gelişen teknoloji, iletişim tekniklerinin arttırılması için çok önemli bir fırsattır. Bu yüzden de sürekli olarak günümüzde kullanılan teknolojik araçlar, farklı platformlar üzerinden hizmet vermeye devam etmektedir.
  • Şirketlerin başarılı olmasının arkasında, teknolojiden faydalanma oranları da önemli bir yer tutmaktadır. Bu yüzden de kurumsallık adı altında, birçok yeniliğin şirket sistemine doğru bir şekilde entegre edilmesi gerekir.